Urządzenia wielofunkcyjne już na trwałe wpisały się w rzeczywistość zarówno mniejszych, jak większych firm. Możliwość skumulowania w jednym sprzęcie funkcji drukowania, kopiowania, skanowania oraz faksowania i to bez uszczerbku na jakości wykonanych dokumentów sprawia, że coraz większa grupa przedsiębiorców decyduje się właśnie na tego typu sprzęt.

Urządzenia wielofunkcyjne nowe czy używane?

Przy wyborze urządzenia chodzi nie tylko o model optymalnie dopasowany do potrzeb danej firmy, ale również istotna okazuje się kwestia, na ile warto decydować się na nowe urządzenie. Zwolennicy sprzętu używanego zwracają uwagę na dużo niższe koszty zakupu i tego waloru nie można podważyć. Jednak zawsze trzeba pamiętać, że wydatek związany z kupnem jest zaledwie jednym z elementów wpływających na oszacowanie całościowych kosztów urządzenia. Sprzęt wieloletni zazwyczaj jest bardziej awaryjny, a ponadto komfort jego codziennego użytkowania pozostawia wiele do życzenia. Przestarzałe urządzenia nie świadczą też dobrze o profesjonalizmie danej firmy i mogą wręcz odstraszać bardziej wymagających klientów.

Przede wszystkim: gwarancja i serwis

Podstawową zaletą nowego sprzętu jest oczywiście długi okres gwarancyjny, który zapewnia szybki i bezpłatny serwis. To ma kolosalne znaczenie w kontekście niezmiernie wysokich cen wszelkich napraw, a trzeba pamiętać, że koszty usuwania usterek i awarii w sprzęcie używanym należy pokryć w całości z własnej kieszeni. Wtedy najczęściej przestają mieć znaczenie oszczędności wynikające z niższej ceny zakupu. Tak się składa, że sprzęt pogwarancyjny charakteryzuje się też zazwyczaj wyższą awaryjnością.

druprze2

Liczy się czas eksploatacji

Urządzenia nawet najbardziej zaawansowane technologicznie i czołowych marek nie gwarantują dożywotniego, bezawaryjnego funkcjonowania. Warto też mieć na uwadze nieustanny rozwój technologiczny, a chyba każdemu właścicielowi firmy zależy również na jak najszybszej i jednocześnie najwydajniejszej pracy. W tym kontekście kupowanie urządzeń używanych nie jest ani racjonalne, ani tym bardziej ekonomiczne.

Poszukujesz urządzeń wielofunkcyjnych dla swojej firmy? Koniecznie sprawdź ofertę firmy Kserkop na stronie 
http://www.kserkop.com/pl–urzadzenia-drukujace-wielofunkcyjne-kolorowe-a3-1523